Kärdla linna jooks 1.mail

32.Kärdla linna jooks toimub 1.mail Kärdla keskväljakul. Jooks on osana Kärdla linna 84.aastapäeva sündmustest.
KÄRDLA LINNA XXXII JOOKS
Juhendi pdf fail
Päev: 1.mai 2022
Koht: Kärdla keskväljak
Jooks toimub ühe etapina Hiiumaa Liigub 2022 sarjas.
Osavõtjad
Osaleda võivad kõik, kes on piisavalt treenitud valitud distantsi läbimiseks. Osavõtt toimub täisealistel omal vastutusel ja alaealistel lapsevanema vastutusel.

Programm
10:00 sekretariaat Keskväljakul on avatud numbrite väljastamiseks ja registreerimiseks
10:45 lõppeb lastejooksude kohapealne registreerimine
11:00 1-6 aastaste 150m jooksu start
11:05 7-8 aastaste 400m jooksu start
11:15 9-10 aastaste 800m jooksu start
11:25 11-12 aastaste 1200m jooksu start
11:30 lõppeb 5km jooksu ja kõnni kohapealne registreerimine
11:45 5km distantsi start
12:30 autasustamine ja loosiauhindade loosimine
13:00 finiš suletakse

Võistlusklassid, distantsid ja osalustasud
Kärdla linna jooksu raames toimuvad erineva pikkusega lastejooksud, 5km põhijooks, 5km rahvajooks koos kõnni ja kepikõnniga.

VõistlusklassDistantsAjavõtt
Osalustasu eelregistreerunu/kohapeal
Lastejooks 1-6 aastased  (sünd. 2016 ja hiljem) 150 mei
tasuta
Lastejooks kuni 8 aastased (sünd. 2014 ja hiljem)
400 mei
tasuta
TP* 9-10 aastased (sünd. 2012 ja hiljem)
800 mjah
tasuta / 2 eur
TP* 11-12 aastased (sünd. 2010-2011)
1200 mjah
tasuta / 2 eur
TP* 13-14 aastased (sünd. 2008 ja hiljem)
5 eur
TP* 15-16 aastased (sünd. 2006-2007)
5 eur
TP* 17-18 aastased (sünd.2004-2005)
 Põhijooks naised, põhijooks mehed
10 eur / 15 eur
NM* seenior (sünd 1982 ja varem)5 kmjah
10 eur / 15 eur
Rahvajooks, kõnd ja kepikõnd
5 kmei
*eri sugupooltel eraldi arvestus

800m ja 1200m lastejooksus võivad kõik lapsed joosta ainult ühes vanuseklassis.
Alla 9-aastased tohivad võistelda 800m jooksus.
5km jooksul võisteldes on alla 13-aastased 13-14 aastaste vanuseklassis.
Põhijooksul naiste ja meeste arvestuses võistlevad kõik, sõltumata vanusest.

Kõigile registreerunud osalejatele tagatakse tähistatud ja turvatud rada, vajadusel meditsiiniabi, osalemine loosiauhindade loosimisel.
Kõigile lastejooksudel osalejatele tagatakse lisaks stardinumber ja osalejameene.
Kõigile ajavõtuga jooksudel osalejatele tagatakse lisaks stardinumber, ajavõtt, osalejameene ja iga võistlusklassi esimesele kolmele auhinnad.

Registreerimine
Korralduse paremaks sujumiseks on eelregistreerimine soovitatav kõikides võistlusklassides. Eelregistreerimine on avatud SIIN kuni 29.04.2022 kell 20:00.
Osalustasuga võistlusklasside tasu saab maksta kohapeal, pangaülekandega makstes teha see hiljemalt 28.04 kell 20:00 pangaülekandega Hiiumaa Vallavalitsuse kontole nr EE692200221068460924 (Swedbank), selgituseks märgusõna „jooks“ ning kelle eest tasutakse.
Registreerimine ja osalustasu maksmine on võimalik ka võistluspäeval jooksu sekretariaadis (vt ajakava). Osalustasu maksmine on võimalik nii sularahas kui pangakaardiga.
Loosiauhindade jagamine toimub ainult registreerunud osalejate vahel.
Kui laps osaleb mitmel jooksul, on vajalik tema registreerimine kõigile neile.

Registreerudes osaleja:
1) nõustub käesoleva juhendi ja korraldaja kehtestatud tingimustega;
2) nõustub, et tema isikuandmeid kasutatakse vastavalt seadusele ja normidele;
3) kinnitab, et ta on piisavalt treenitud ja terve spordiüritusel osalemiseks.

Rinnanumbrid on kasutusel lastejooksudel ja kõigil ajavõtuga jooksudel. Rinnanumbrite kinnitamiseks on kohapeal haaknõelu, kuid teretulnud on enda haaknõelte kasutamine. Kui laps osaleb mitmel jooksul, siis tuleb seda teha vastava jooksu numbriga.

Stardi- ja finišikorraldus
Jooksu keskus asub Kärdla Keskväljakul.
Kõigi lastejooksude start on vallamaja ees ja finiš Rookopli tänava keskel finišilippude juures.
5 km distantsi start ning finiš on Rookopli tänaval.
Pärast kella 13:00 lõpetavad liiguvad Keskväljakul mööda kõnniteed.

Rajakorraldus
Rada on tähistatud viitade ja nooltega. Rajakohtunikud suunavad võimalikke autosid ning vajadusel juhivad osaleja õigele teele. Osavõtjad peavad ohutuse huvides järgima rajakohtunike märguandeid.

Ajavõtt
Toimub käsiajavõtt. Aeg fikseeritakse ainult rinnanumbriga osalejatel. Rinnanumber tuleb kinnitada särgi esipoolele ja see peab olema nähtav kogu võistluse vältel stardist finišijoone ületamiseni. Finišeerides ei tohi võistleja katta numbrit kätega, vastasel juhul võib tulemus jääda fikseerimata.

Olme
Eraldi riietusruume ei ole. Tualetid asuvad Kultuurikeskuses.

Tulemused
Tulemused avaldatakse https://hiiumaaspordikool.ee/. Avaldatakse üldparemusjärjestus, meeste ja naiste paremusjärjestus ning võistlusklasside paremusjärjestused.
Ajavõtuta jooksudel ja kõnnil osalenud avaldatakse nimekirjana tähestikulises järjekorras.

Autasustamine
Kõik ajavõtuga jooksudel ja lastejooksudel osalejad saavad finišeerumisel osalejameene, 1 meene inimese kohta. Võistlusklasside kolme paremat autasustatakse medali, diplomi ja meenega. Kui võistleja saavutab auhinnalise koha nii põhijooksu naiste või meeste arvestuses kui oma võistlusklassi arvestuses, autasustatakse teda mõlema eest.
Loosiauhindade loosimises osalevad kõik registreerunud, kes osalesid jooksul või kõnnil. Kui osaleja ei ole kohapeal loosiauhinda vastu võtmas, loositakse tema asemel järgmine auhinna saaja.

Korraldaja õigused
Korraldajatel on õigus kasutada võistlusel korraldajate poolt tehtud fotosid ja videosid.
Kõik Kärdla linna jooksuga seotud protestid lahendatakse korraldajate poolt jooksvalt.
Kärdla linna jooksu ärajäämisel korraldajatest mitteolenevatel põhjustel ja võistleja loobumisel osavõtutasu ei tagastata.

Korraldajad: Hiiumaa Spordikool, Kärdla Osavald, Kärdla Kultuurikeskus, Hiiumaa Jooksugrupp
Peakorraldaja: Elo Saue, elo.saue@hiiumaa.ee, tel 5107705
Laste kevadlaager 27.-28.aprill Käinas